Článek Simple, Practical Color Theory velmi jednoduše a názorně představuje základní dělení, názvosloví a způsoby využití barev. Ve zkratce lze článek shrnout následovně.
V rámci teorie barev lze dělit modely na aditivní a subtraktivní. Příkladem aditivního míchání barev je model RGB (red, green, blue). Pokud byste smíchali v tomto modelu všechny tři barvy, získali byste bílou. Zatímco v subtraktivním modelu, jehož je zástupcem CMYK (cyan, magenta, yellow, black) získáte smícháním prvních třech barev barvu černou. RGB model se používá pro grafiku primárně zobrazovanou na monitoru, zatímco CMYK se využívá pro tisk.
V článku jsou zmíněny i různé druhy kombinací barev a na jakém principu fungují. Díky tomu se člověk může lépe vyvarovat nepříjemných barevných kombinací. V článku Simple, Practical Color Theory naleznete samozřejmě další různé informace například, jak funguje nastavení sytosti, odstínu nebo jasu.
Související články
PR článek – dát nažrat Googlovi a vyhnat ego do astrálu
Víte, čím se živí roboti vyhledávačů? Přece PR články! Kdo jim dává pravidelně nažrat, těší se mimořádné oblibě. Jak připravit…
Co se událo na ?eském hostingovém trhu v ?ervnu 2019
Forpsi uspo?ádal první online webiná? Firma v cloudu. Jedná se spíše o takový obecný úvod do cloudu z pohledu sou?asnosti. Do budoucna…
Prosba o radu: Jak neco rozjet?
jmenuji se Martin a na úvod ti chci ?íct, že ti moc fandím ve všech tvých projektech, které jsi d?lal a které v budoucnu d?lat budeš. Jak…