Poslední dobou se nějak moc množí dotazy ohledně indexace google. Na rozdíl od seznamu sice google nepožaduje žádnou přehnanou pozornost a je schopný zaregistrovat prakticky cokoliv, ale pak si to pěkně vynahradí při penalizaci. Občas mám až dojem, že každá stránka začíná se 100 body a google postupně ubírá body, podle toho co se mu nelíbí. Samozřejmě je to daleko složitější, ale není na škodu si připomenout naprosté základy.
Bod číslo jedna doporučuje klasicky přidat URL, přes formulář. Formulář je jednoduchý. Doporučuje se využívat jej hlavně u úplně nových projektů, kdy nepočítáte že na něj hned bude směřovat velké množství zpětných odkazů. Ačkoliv google většinu stránek indexuje jen na základě odkazu, je dobré využít tento formulář pro různé jazykové mutace webu. Zvláště pokud je každému jazyku vyčleněna jiná subdoména. Př: en.našefirma.cz, sk.našefirma.cz atd. Google si jazykem webu nemusí být úplně jistý, pokud je zvoleno neutrální kódování (UTF-8). Většinou se u překladů používá stejný design jako u originálu a ten si sebou bere často i nepřeložené části (meta tagy, smluvní podmínky atd.). Jednotlivé jazykové mutace submitujte vždy do patřičné národní verze google (google.de – Německo, google.sk – Slovensko).
Bod číslo dvě je v současnosti mocná zbraň. Google Webmaster Tools totiž neslouží jen k nastavení webu, ale také se pomocí něj dá velice dobře optimalizovat. Zjistíte jak se pohybujete v google na všechna možná i nemožná slovní spojení, kolik lidí odebírá který RSS kanál, nebo vás upozorní i na bezpečnostní mezery vašeho systému. Nedávno mi poslal google prostřednictvím GWT zprávu ať si urychleně aktualizuju WordPress, protože se mu zdá, že používám starou verzi (podle meta tagu generator) a ta má bezpečnostní díru. Prostřednictvím GWT se dá také dovolat o pomoc v případě penalizací. Prostě pokud to s jakýmkoliv webem myslíte vážně přidejte si jej do GWT účtu.
Bod číslo tři je jen výzva k linkbuildingu. Pokud rozjíždíte nový zajímavý projekt, který může být užitečný nebojte se rozeslat tématickým portálům/blogům tiskovou zprávu. Mě jich chodí do měsíce několik a často z nich čerpám náměty pro články.
Související články
Jak na bezproblémovou indexaci seznam 2
Tak po delší odmlce jsem pro vás připravil pokračování seriálu o indexování stránek seznamem. V minulém díle jsme si probrali jak to…
Jak na super rychlou indexaci Google
Nedávno jsem našel celkem zajímavý návod. Zaručil indexaci obsahu do dvou hodin. Normálně řeším takovýto problém přes Google plus.…
Jak na bezproblémovou indexaci seznam 1
Po posledních dvou článcích jsem dostal dotazy ohledně indexace seznamem. Někdo má s tímto zdrojem BFU stále problém a přitom seznam za…